Blog

Informacje o promocjach i wydarzeniach w Drugim Dnie

Czy wypada jeść pizzę nożem i widelcem?

Chrupiące, przypieczone ciasto, rozpuszczona mozzarella i kuszące dodatki. A do tego ten zapach! Urokowi pizzy naprawdę trudno się oprzeć. Czy jednak wypada rzucać się na nią z rękami? Czy też należałoby użyć noża i widelca?

Nie wszystkim pizza kojarzy się z wykwintnym daniem. Jednak z pewnością można uznać, że weszła już do kanonu potraw. Nic więc dziwnego, że można ją spotkać nie tylko w pizzeriach, czy pubach, ale także w restauracjach. Tam, gdzie używa się kieliszków do wina, kieliszków do wody, serwet oraz… sztućców.

Czy w takim miejscu wypada wziąć pizzę do ręki? Sprawdźmy, co o tym mówi

Pizzowy savoir-vivre

Czy coś takiego w ogóle istnieje? Ależ oczywiście, że tak. Mieszkańcy Italii są zakochani w „sztuce życia”. Jak się ubrać, co i gdzie jeść, jak wspaniale spędzić czas w otoczeniu piękna – w tym Włosi są mistrzami!

Nic dziwnego, że tworzą więc reguły dla swych wspaniałych dań. Nie inaczej jest z pizzą. Jak zatem właściwie należy jeść pizzę? Otóż… to zależy. Jeżeli atmosfera jest oficjalna, restauracyjna, wówczas pizzę należy spożywać za pomocą sztućców. W atmosferze niezobowiązującej, luźnej dozwolone jest jedzenie rękami. I trzeba przyznać, że właśnie tak najczęściej spożywają pizzę Włosi.

Skąd wiedzieć, kiedy wypada użyć sztućców

A jeżeli nie jesteśmy pewni, czy jeść rękami czy sztućcami? Wówczas należy przyjrzeć się temu, jak pizza została podana. Jeżeli jest pokrojona w trójkątne plastry – przyjmuje się, że wówczas można jeść rękami. Po to właśnie stworzono trójkątne plastry.

Jeżeli jednak pizza nie jest pokrojona, lecz cała, a dodatkowo podano do niej nóż i widelec – wówczas jedzmy za ich pomocą. Podając cały. niekrojony placek sugeruje się nam, że jedzenie sztućcami będzie tu bardziej na miejscu.

Co ciekawe, to nie jedyny fast food do którego podaje się sztućce. Coraz częściej nóż i widelec spotyka się także… przy podawaniu burgerów.

 One comment on “Czy wypada jeść pizzę nożem i widelcem?

Dodaj komentarz

Scroll to top